19 marca 2023 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dzisiejsza - już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona na poniedziałek.

1. 3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16:00 i 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich zali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
  2. 4. 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  3. 5. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Także tego dnia przypada kolejna rocznica powstania naszej diecezji.
  4. 6. Pani Magdalena Nowak p. katechetka pracująca w Kluczach organizuje w dniach od 10-17 lipca pielgrzymkę do Włoch .Ramowy program wycieczki pielgrzymki w kruchcie kościoła. Zaprasza chętnych z naszej parafii..
  5. 7. W piątek 31 marca wyruszy tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa.
  6. 8. Mamy możliwość złożenia ofiary na świąteczny wystrój kościoła, a zwłaszcza na kwiaty do Bożego Grobu.

9.Msze św. Prasa.

Podziękowanie dla Zofii Rosikoń, Wiesławy Góral, Joanny Sierpińskiej i Stanisława Kulawika za prace porządkowe przy parafii, oraz dla Justyny Białaś, Barbary Kłapcińskiej, Barbary Kulik, Ewy Marek, Zofii Rudy, Ewy Zakrzewskiej za ofiarowane ciasto do rekolekcyjnej kuchni a dla Roberta Jaworskiego za ryby. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim zaś obecnym parafianom za udział w rekolekcjach i materialną pomoc dla ojca rekolekcjonisty.