DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, ze Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże wiec nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła n wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: ,,Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!".) O godz. 15,00 w godz. miłosierdzia zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu.
  2. 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą, niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stad też dzisiaj ofiarami na tacę wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej CARITAS.
  3. 3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 - Maryja jest dla nas Tronem Miłosierdzia Bożego i Wszechmocą błagającą, może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.
  4. 4. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  5. 5. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tyra roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stad tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.
  6. 6. 19 kwietnia w godz. 9 -12:30 w auli Szk. Pod. im. Jana Pawła II w Kluczach kolejna akcja zbiórki krwi -Kropla miłości. Zapraszają Dyrektor, Grono pedagogiczne oraz wolontariusze.
  7. 7. Msze św. Prasa. Zapowiedzi. : Król Kamil par. NSPJ w Sułoszowie i Baca Dorota par. Narodzenia NMP w Chechle zap. I.
  8. 8. Barbarze i Tomaszowi Musiorskim serdeczne podziękowanie za ofiarowane krzewy, rodzicom dzieci komunijnych za prace przy otoczeniu kościoła i plebanii, B. Kulik i H. Gliwińskiej za pracę w świątyni Ofiarodawcami na potrzeby kościoła byli: Magdalena i Marcin Rudy, Zdzisława Ściążko, Wiesława i Jerzy Grzanka, oraz Grażyna i Jan Stachurscy. Serdeczne Bóg zapłać

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Błogosławionej niedzieli.