1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nigdy nic zabrakło nowych pracowników w Bożej, Winnicy.

2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną"!

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumna naszego Seminarium modląc się za naszych kleryków oraz wspomagając ofiarami naszą uczelnie.

4. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codzienn będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej.

5. Dzień 1 maja - to także Święto Pracy. Kiedy wiele osób i rodzin boryka często z trudną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

6. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7.W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Stało się już pewną tradycją, że tego modlimy się w intencji Samorządu lokalnego naszej małej ojczyzny. Wezmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejnę kartę miłości naszego narodu do  Maryi. Centralna Msza św, godzi 12,00. Zapraszam wszystkie grupy i stany w s strojach galowych.

8.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza 5. miesiąca. Spowiedz na pół godz. przed Eucharystią

9. Msze św. Prasą Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci klasy trzeciej za  troskę i prace przy otoczeniu kościoła i kapliczki. Wielkie dzięki.