PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś kolejna - piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej alumna naszego Seminarium, modląc się i wspomagając materialnie przygotowujących się do kapłaństwa.
2. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się
na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte
3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawia II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
4. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza, Hebrajskie imię ,,Maciej" oznacza ,,dar Boga".
5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. (.18,00..)
6. Msze św. Prasa. Zgodnie z zapowiedzią została oddana do prac konserwatorskich w Krakowie, ambona z naszej świątyni. Koszt tych prac wynosi 55 tys.
7. Rodzicom dzieci komunijnych serdeczne podziękowanie za kolejne prace przy parafii, a grupie artystycznej za demontaż Grobu Pańskiego. Ponadto serdeczne dzięki Barbarze Kulik Halinie Gliwińskiej i Grzegorzowi Hajduła za stałą ofiarowaną pomoc w pracach w świątyni.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Piątek, 8 maja - św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość).