SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
  2. 2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
  3. 3. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  4. 4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. (.18:00..) gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wzywamy Ją między innymi jako Żywicielkę głodnych i Opatrzność ubogich.
  5. 5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła 11. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
  6. 6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. (18:00). Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  7. 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  8. 8. Rocznica wizyty św. Jana Pawła II. Sobota 20 maja:

Grzegorz Kaszak

BISKUP SOSNOWIECKI

L.dz. 504/KG/2023

NA PLAC PAPIEŻA JANA PAWŁA II W SOSNOWCU Z OKAZJI

1. 24. ROCZNICY PIELGRZYMKI PAPIEŻA POLAKA DO DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Drodzy Diecezjanie,

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Stało się już tradycją, że każdego roku spotykamy się na placu Papieża Jana Pawła II w Sosnowcu, by wyrazić Bogu wdzięczność za osobę i wielki pontyfikat Świętego Jana Pawła II oraz podziękować za bezcenny dar obecności Papieża Polaka w Zagłębiu.

W sobotę 20 maja 2023 roku zgromadzimy się ponownie w miejscu, gdzie trwaliśmy na wspólnej modlitwie z naszym Świętym Papieżem.

Serdecznie zapraszam Was wszystkich na uroczystości z okazji 24. rocznicy tego jednego z największych wydarzeń w historii diecezji sosnowieckiej. Centralnym punktem naszego świętowania będzie Eucharystia sprawowana o godz. 17:30. Po Mszy Świętej, o godz. 19:00 będzie okazja do wysłuchania koncertu grupy wokalnej Sound'n'Grace.

Sosnowiec, 5 maja 2023 r.

Licząc na Waszą obecność, z serca błogosławię

+ Grzegorz Kaszak Biskup Sosnowiecki

1. 9. Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 3 czerwca. Organizowany jest wspólny wyjazd. Zainteresowaną młodzież tym wyjazdem proszę o kontakt.
  2. 10. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. Sobota i niedziela 20-21 maja Szczegóły na plakacie.
  3. 11. W dniach 10-11 czerwca organizowana jest po raz 8 Pielgrzymka Rowerowa. Tym razem Sąspów - Zabawa k/Tarnowa i powrót.
  4. 12. Msze św. Prasa. Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych za kolejne prace w parafii. P. Michałowi Dróżdż, H. Gliwińskiej, B. Kulik
  5. 13. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy ,,Centuria" przy Szkole Podstawowej w Chechle informuje, że w najbliższą sobotę 20 czerwca od godz. 8.00 zostanie przeprowadzona w naszej miejscowości zbiórka złomu metalowego.

Środki pozyskane ze zbiórki złomu zostaną wykorzystane na wymianę krzesełek plastikowych na trybunie obok boiska piłkarskiego w Chechle.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców

o wykazanie dobrej woli i wsparcie naszej akcji.

Prosimy o niewystawianie złomu przed posesje. Złom będzie odbierany osobiście przez przedstawicieli naszego klubu z każdej posesji.

Osoby chcące przekazać złom prosimy o wywieszenie na ogrodzeniu posesji kolorowej wstążki - będzie to informacja aby odebrać złom z danej posesji.