WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 maja 2023

1. 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.
  1. 2. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne. wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona ро wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.
  2. 3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.
  3. 4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. (18,00), podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  1. 5. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
  2. 6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
  3. 7. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej- Majówki codziennie godz 18:00
  4. 8. Prenumerata Gościa Niedzielnego. Gdyby ktoś z państwa zechciał na stałe nabywać w parafii Gościa Niedzielnego - chodzi o minimum 3 osoby, to jest jeszcze szansa aby kolporter dostarczał do parafii. Gorąco zachęcam.
  5. 9. Msze św. Prasa. Podziękowanie za prace. Po raz kolejny dziękuję rodzicom dzieci klasy trzeciej za pracę i wszelkie starania przy zmianie otoczenia świątyni. Bardzo Wam dziękuję. Ponadto serdeczne dzięki p. Barbarze Kulik i Grzegorzowi Hajdule za prace w świątyni a Panom Michałowi Dróżdż i Dawidowi Klećko przy plebanii. Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty (wspomnienie obowiązkowe).