ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 maja 2023r.
1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy". okres Wielkanocy. Kościół modli się: ,,Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch
2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła..
3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18,00.
4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kaplana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
6. W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka zapraszam na Eucharystię o godz. 18,00 dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 01.06 od godz. 19:00 okazja do spowiedzi świętej. Są zaproszeni kaplani naszego dekanatu Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
8. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kaplana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. Dla naszej wspólnoty parafialnej, Uroczystość Pierwszej Komunii św.dzieci kl.trzeciej. Życzymy im z całego serca, aby przyjazń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcia rodziców i najbliższych pomagał im wzrastać w wierze.
10. Nasza diecezjalna Caritas organizuje Wakacyjne Kolonie dla dzieci i młodzieży. Chętnych na wyjazd proszę o bezpośredni kontakt celem uzyskania szczegółowych informacji. Jeszcze raz przypominam o czerwcowym Spotkaniu Młodych Lednica 2000.

10. Msze św. Prasa, Ofiary na prace konserwatorskie ambony złożyli: Sylwia i Tomasz Piaseccy, Ewa i Andrzej Drezler, Dariusz i Joanna Bożek, Tomasz Zdonek z Krakowa. W tym miejscu za każdy dar materialny będący świadectwem troski o naszą świątynię serdecznie dziękuję staropolskim Bóg zapłać. Poraz kolejny dziękuję rodzicom dzieci kl.trzeciej. Cieszy ta troska młodych rodziców o nasze wspólne dobro jakim jest parafia. Widoczne zmiany dostrzegalne są jak mówimy gołym okiem. Bardzo wam dziękuję. Panu grabarzowi pragnę wypowiedzieć dobre słowo za jego troskę o po nasz parafialny cmentarz