1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Swiętemu...". Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą„! o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Swiętej!

2. Podczas dzisiejszej Uroczystości Trójcy Przenajświętszej dzieci klasy trzeciej przystąpią poraz pierwszy do Komunii Swiętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjazń z Jezusem trwała zawsze ,a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.

3. W środę podczas Nowenny o godz. (.18,00..) zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynię życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa — Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Trasa procesji taka sama jak w każdym roku. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz (11,00...)Zapraszam wszystkie stany i grupy w strojach galowych..Zapraszam do niesienia chorągwi, sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatków. Podczas tej Mszy św. przeżyjemy pierwszam rocznicę naszych dzieci.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. (18,00...) przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. W środę po Mszy sw. zbiórka Służby Liturgicznej.

7. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Feliksik Artur par. św. Andrzeja w Olkuszu i Kulawik Karolina nasza par. zap.I. Fluśniak Andrzej par.Kozlów i Oleś Joanna nasza par. zap. I. Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Aleksandra Majewska „Agnieszka i Robert Jaworscy. Serdeczne Bóg zapłać. Za pracę w świątyni bardzo dziękuję siostrze Darii, Halinie Gliwińskiej, Barbarze Kulik, Zenobii Ładoń, a także poraz kolejny rodzicom dzieci kl. trzeciej. Wystrój świątyni zawdzięczamy Annie i Łukaszowi Płonkom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Poniedziałek, 5 czerwca - św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).

Sobotą 10 czerwca -bl. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe).