DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 czerwca 2023
1. Dobiegamy prawie połowy czerwca - miesiąca poświeconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam)? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa.
2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. (18,00.) gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. We wtorek nabożeństwo fatimskie.
3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny o godz. (.18,00..). Zaraz po tym nabożeństwie sprawujemy Eucharystię w kolejny dzień tak zwanej oktawy Bożego Ciała.
4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz, (.18,00..) wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Proszę o przygotowanie ołtarzy przy kościele, o pełną asystę, obecność całej Służby Liturgicznej, dzieci z I komunii św., Rocznicy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy. Serdecznie zapraszam.
5. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypadą uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
6. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
7.Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kieruję do Służby Liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznice -szczególnie rodzicom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję paniom z KGW, Górnikom, Grupie modlitewnej, Strażakom za zabezpieczenie trasy naszej procesji. Za wszelkie dobro i ofiarowaną pomoc niech dobry Bóg wynagradza swoją łaską
8. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Feliksik Artur par. św. Andrzeja w Olkuszu i Kulawik Karolina nasza par. zap. II, Fluśniak Andrzej par. Kozłów i Oleś Joanna nasza par. zap. II. Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Krystyna Bretner i Małgorzata Postołek, Magdalena i Łukasz Pałka, oraz Paulina i Artur Janda, Serdeczne Bóg zapłać.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Wtorek, 13 czerwca - św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościołą, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe). Sroda, 14 czerwca - św. Michal Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau,
wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).