1. Ciągle trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj 18 czerwca przypada 34 rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Dziękując za lata kapłańskiej i biskupiej posługi naszego Pasterza , módlmy się, aby dobry Bóg darzył Jubilata swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne laski.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym.

3. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (18,00.).

4. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

6. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sil, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia.Zapraszam na Eucharystię dzieci ,rodziców ,wychowawców w piątek na godz.9:00

7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Swięte, Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

8. Msze św. Prasa .Pracowali w świątyni; Barbara Kulig, Grzegorz Hajdula, Halina Gliwińska i Zenobia Ładoń.. Wojciech Kocjan odnowił i wykonał zadaszenie nad figurą Chrystusa frasobliwego. Bardzo dziękuję za troskę o parafię i jej dobra.

Ofiarodawcami na prace konserwatorskie ambony byli ; Barbara i Andrzej Szczerba, Ewelina i Olaf Hyla., Helena Płonka oraz Zofia i Roman Guzik. Serdeczne Bóg zapłać. Zakończenie tych prac planowane jest na koniec lipca. Jak zapewne zauważyliśmy setematycznie odnawiane są także ramy drogi krzyżowej .