1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła - Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

3. Taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu. Bardzo proszę o hojniejsze ofiary (w miarę własnych możliwości) .Mailowo przekazane będą informacje o wysokości wpłat z poszczególnych parafii. Bądźmy solidami z wiernymi tej parafii, którą dotknęła taka tragedia.

4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

6. Zapraszam całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np_ pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu: od jutra do 6 lipca do godz_16,00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. W tym roku przychody z akcji zostaną przekazane na placówki misyjne obsługiwane przez Siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

7. Msze św. Prasa. Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Maria i Andrzej Krawczyk z Klucz, oraz Stanisława Tylec. Serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne podziękowanie za pracę w świątyni dla pana Grzegorza Hajduły.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Czwartek, 6 lipca - bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo .,Echo Afryki" oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawem, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe). Sobota, 8 lipca - św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).