1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń, W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel — Jezus Chrystus.. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego poglębien życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Ora et labora - Módl się i pracuj! - to sposób świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze świętym Wojciechem (997)

3. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Nowenny o godz_ (.18,00..) prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych polizebach.

4. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Kulawik Dawid nasz par. i Monika Łatka par. św. Kingi w Wojnarowej Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Magdalena i Marcin Rudy, oraz Jerzy Dobrek serdeczne Bóg zapiać. Przygotowali świątynię Barbara Kulik, Halina Gliwińska i Grzegorz Hajduła. Bardzo dziękuję Michałowi Dróżdz, Dawidowi i Dariuszowi Klećko za prace porządkowe przy plebanii, a za przesłanie dla Mirosława Kulika. Małgorzaty Binek za kwiaty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Środa, 12 lipca-św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe).

Czwartek, 13 lipca - św. św. Andrzej Swierad (V030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (t!033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe). sobota, 15 lipca - św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).