16 lipca 2023r.
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.
2. Jak zwykle w środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. (.18,00..). Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania w Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie Biało-Zielonej, Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę 6,08.2023r. w kościele parafialnym w Kluczach po Mszy św odprawianej o godz..16,00.
3. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Jej kult w Kościele zachodnim rozpowszechnił się w XII wieku.
4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: ,,Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie" (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
5. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w niedzielę 23.07 po każdej Mszy Świętej -już dziś serdecznie zapraszam!
6. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Kulawik Dawid nasz par. i Łatka Monika par. w Wojnarowej zap.II.
Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Urszula Baryczka, Jadwiga i Zbigniew Kmiecik, Danuta Czapla, Olga i Adrian Suski, Iwona i Tadeusz Pruciak, oraz Zenobia Ładoń. Łącznie 23 rodziny. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Przypomnę, że koszt tej pracy wynosi 55 tys.
Przygotowali świątynię: Halina Gliwińska, Barbara Kulik,oraz Grzegorz Hajduła. Serdeczne Bóg zapłać.