DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 sierpnia 2023
1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej, W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją - Królową.
2. Trwa jeszcze sierpień - miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych.
3. Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (.18,00..), zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą- serdecznie zapraszam!
4. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie.
5. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostola. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
6. A w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń".
7. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
8 Msze św. Prasa. Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Jolanta i Arkadiusz Majcherkiewicz, Zofia i Henryk Rudy, Gabriela i Dariusz Klećko, Joanna Jagła, Władysław Janda, Lidia i Henryk Łętek, rodzina Sowińskich, Teresa i Kazimierz Chwist Serdeczne Bóg zapłać. Składam także podziękowania za prace przy parafii: Łukaszowi Płonce, Izabeli Milce, Paulinie i Wojciechowi Kocjanom, oraz Grzegorzowi Hajdule.
9. Jeszcze raz przypomne: 3 września o godz. 12,00 Uroczysta Suma Odpustowa z udziałem władz państwowych. Ks bp.Grzegorz Kaszak podczas tej uroczystości dokona poświęcenia dwóch ołtarzy i ambony Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniach.. Chodzi nie tylko o liturgię, ale o ten wymiar także zewnętrzny poprzez przygotowanie otoczenia kościoła, przed starą i nową plebanią. Prac do wykonania jest naprawdę wiele.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

Poniedziałek, 21 sierpnia-św. PiusX (1 835-1914X papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go papieżem dzieci" (wspomnienie obowiązkowe).