DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 03 września 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Obchodzimy dzień imienin ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem,

a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. Dzisiaj podczas Sumy odpustowej ks. Bp dokona poświęcenia odnowionych ołtarzy i ambony.

2.Od początku września modlimy się o pokój j dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto wiec dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: ,,Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!. Prośmy Chrystusa Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

1. 3. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy ,,uprawną rolą", na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu - oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Już dzisiaj przeżywamy w parafii uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Jesteśmy myślami przy naszej Matce Maryi. Za ten hold składany dziś Maryi pragnę Wam wszystkim tu obecnym serdecznie podziękować. Szczególne słowa wdzięczności kieruję wobec bliskiej mi osoby ks. dr. Artura Seweryna, wikariusza Klucz. Nasze drogi skrzyżowały się już w Olkuszu i ta przyjazń trwa i rozwija się. Ks. Arturze przyjmij moją i naszą wdzięczność za obfity jak zawsze dar Słowa Bożego do którego masz wielki szacunek.
  2. 4. W urodziny Matki Bożej pielgrzymka apostolatu,,Margaretka,, do Bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, a w sobotę 9 września pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Natomiast w niedzielę 10 września w Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów, na którą wybiera się 46 osób z dekanatu.
  3. 5. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszani na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele (o godz.9,00...), podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Tradycyjnie poświęcę tornistry i przybory szkolne najmłodszym.
  4. 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Święte) o godz. (18,00.) będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy również prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. 7. Msze św. Prasa. Ofiary na prace konserwatorskie ambony złożyli: Teresa i Zbigniew Włodarczyk, oraz 3 rodziny bezimienne, Serdeczne Bóg zapłać. Państwo Anna i Grzegorz Hajdułowie ofiarowali do świątyni nowy chodnik. Bardzo dziękuję za ten dar.

Serdecznym podziękowaniem obejmuję tych wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości odpustowej. Dziękuję za prace porządkowe w świątyni, wokół plebani i kościoła, Pracowało około 60 osób. Bóg zapłać za wystrój świątyni w kwiatach, otoczenia kościoła. Dziękuję za ciasta, każdy gest dobroci ofiarowany Maryi-patronce naszej parafii Dziękuję siostrze Darii, która w szczególnie ważnych momentach naszej wspólnoty parafialnej służy nam pomocą.

8. Zmiana tajemnic różańcowych.