DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza... Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.
5. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
6. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami kl.III.-ciej
7. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
8. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Lukasz Curyło nasz par. i Justyna Aleksandra Zaguła, par. św. Jacka-Bytom. Zap.I.
Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli:Jolanta i Andrzej Wójcik oraz Anna Kuzniar. Serdeczne Bóg zapłać.
Układały kwiaty Halina Gliwińska i Barbara Kulik ofiarowane przez Jadwigę i Tadeusza Piechowicz. Bożenie i Mariuszowi Wieczorkom dziękuję za lampę wieczną. Serdeczne Bóg zapłać za życzenia i ofiarowaną pomoc materialną od parafiną - w dniu urodzin.