24 września 2023
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświecona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodźmy, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.
3. Każdego roku 27 września (zatem w najbliższą środę) obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. Celem tego
4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michala, Gabriela i Rafala. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie. Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
5. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (.18,00.) serdecznie zapraszani na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w paździemik-miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w najbliższym tygodniu o godz. (18,00..). Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
7. Msze św. Prasa. Zapowiedzi: Łukasz Curyło nasz par. i Justyna Zagula par. św. Jacka w Bytomiu zap. II. Ofiarę na prace konserwatorskie ambony złożyli: Maria i Artur Szygulski, Bogusława Kaszuba, Monika i Tomasz Leśniak, NN. Serdeczne Bóg zapłać Za prace w świątyni dziękuję Barbarze Kulik, Halinie Gliwińskiej i Grzegorzowi Hajdula..
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Środa, 27 września - św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, ,,duszpasterz galerników", założyciel
Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów i Sióstr Miłosierdzia - szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze
chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
Czwartek, 28 września - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego
brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
Piątek, 29 września św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafal, najwięksi wśród aniołów z powodu
szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).