DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tace, które będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. 2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!
  3. 3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację,
  4. 4. W środę gromadzimy się w kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po nabożeństwie różańcowym.
  5. 5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!
  6. 6. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele w tym tygodniu o godz. 17,00 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Modlitwie różańcowej przewodniczą; Pon.-grupy modlitewne- Małgorzata Binek, Wt.-dzieci, Sr.-KPRM. Czw.- dzieci, Pt.-ministranci, Sob.-Akcja Katolicka.
  7. 7. Już dzisiaj pragnę zaprosić na spektakl muzyczny Santo Subito w hołdzie Janowi Pawłowi II. w wykonaniu artystów Teatru Historii z Gliwic. 11 listopada, Święto Niepodległości, godz. 10:00.Serdecznie zapraszam.
  8. 8. Wychodząc z kościoła zabieramy kartki do wypisywania imion zmarłych, których chcemy polecać Bogu w wypominkach. Pamiętajmy o umieszczeniu godziny modlitwy.
  9. 9. Msze św. Prasa. Podziękowanie: Porządkowali świątynię i otoczenie kościoła: Halina Gliwińska, Zenona i Eugeniusz Wesołowscy, Dawid i Dariusz Klećko, oraz Grzegorz Hajduła. Serdeczne Bóg zapłać

10..Porządkowanie cmentarza.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy o modlitwie za nich. Na koniec ogłoszeń serdeczna prośba o pomoc w sprzątaniu cmentarza i otoczeniu kościoła. Nasz cmentarz staraniem wielu w latach ubiegłych był uporządkowany. Wspominam minione lata jak niemal przez cały październik przywracaliśmy na nim porządek. Uczyńmy go takim również i w tym roku. Potrzebne miotły, grabki, podkaszarki, ciągnik do przewożenia liści, a p/w ręce do pracy. Zapraszam już od poniedziałku na godz.9:00.

Pon.-Leśna, Ogrodzieniecka, Słoneczna, Wiejska, Wtorek - Skałbania, Pustynna, Hutnicza. Środa Rodacka, Młyńska, Grabowską, Czwartek- Kluczewska. Piątek- Hutki-Kanki, Piaskowa, Plac Partyzantów. Podejmijmy ten trud w duchu głębokiej wiary W życie wieczne oraz nadziei na zmartwychwstanie w Chrystusie i w darze wdzięczności dla naszych bliskich zmarłych. Jeśli my będziemy pamiętali to i o nas pamiętać będą. Wiem, że są w parafii osoby na które niezmiennie mogę liczyć. Oby tylko warunki atmosferyczne nie przeszkodziły.

Nie ginie w śmierci żadna myśl i czyn serdeczny.