TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 listopada 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem ,.Nie miłujmy słowem, ale czynem".. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym,
2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali wszystkich zaangażowanych w muzykę i śpiew podczas liturgii.
4.Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
5.Msze św. Prasa.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek, 20 listopada - św. Rałał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców
powstania Styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły
dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).
Środa, 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników,
muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe). Piątek, 24 listopada - św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy
wietnamscy,
którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w łatach 1773-1862