1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela " Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela " Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec " Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom"

4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia do puszek. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. Również w tym tygodniu do naszych domów pobłogosławione opłatki będzie rozprowadzać Pani Halina.

5. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: Zapraszam tak dzieci, młodzież jak również dorosłych.

6. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia - 53 rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

7. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

8. Msze św. Prasa Podziękowanie dla Barbary Kulik i Grzegorza Hajduły za prace w świątyni, a Pani Zofii Rudy za ciasto do rekolekcyjnej kuchni . Serdeczne Bóg zapiać.
Kończąc nasze rekolekcje adwentowe wypowiadam ks. Grzegorzowi słowa wdzięczności za dar tych rekolekcyjnych spotkań, za tę umiejętność dotarcia do naszych serc, poprzez głoszone Słowo Boże. Ks. Grzegorzu, zachwyca, oczarowuje, człowiek- kapłan , który wewnętrzną dojrzałością potrafi powiązać to co ludzkie z obecnością Bożą w sobie. Bardzo dziękuję za te rekolekcje pełne ciepła, wiary i miłości, zaangażowania w nasze ludzkie sprawy, za tę prostotę a zarazem głębię myśli Bożej. Czyż nie piękny jest kościół wypełniony chwalą Bożą? Czyż nie wielki jest człowiek żyjący po Bożemu i dla Boga? Jak bardzo potrzebny jest dziś człowiekowi kapłan, który potrafi zachwycić nas ludzi, często przykutych do ziemskich widnokręgów, do tej wewnętrznej walki o piękno naszego człowieczeństwa, do tej troski o piękno naszego wnętrza Wielkie dzięki, że znowu zostaliśmy obdarowani przez Pana, poprzez dar Twojej osoby i tego mądrego słowa, które wskazywało najprostszą drogę do spotkania z przychodzącym Panem. Życzymy jeszcze wielu nawróceń tych którzy pogubili się na ścieżkach życiowych dróg,, tych którzy patrzą a nie widzą, niby szukają a nie chcą znaleźć żyjąc w zasypanej piwnicy niewiedzy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia — św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu .

W czwartek, 14 grudnia - św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dziel z duchowości.