1. 3. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 17 grudnia 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. ,,Radujcie się w Panu!" - słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej.
  2. 2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy każdego dnia o godz.. 17:00 z wyjątkiem poniedziałku.
  3. 3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód... W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.
  4. 4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24,00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę. Poranna godz..8:30.
  5. 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.
  6. 6. Msze św. Prasa. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Barbara i Jerzy Musiorscy oraz Rozalia i Władysław Sierka. Serdeczne Bóg zapłać. Tomaszowi Musiorskiemu dziękuję za ofiarowane choinki do świątyni, a panom Lucjanowi Płaszewskiemu i Krzysztofowi Żmudce również za prace przy choinkach. Na plebani służył pomocą pan Tadeusz Pruciak Bardzo dziękuję.

Na Środę na godz.9,00 zapraszam do sprzątania i przygotowania świątyni na czekającą Uroczystość Narodzenia Pańskiego. LICZĄ SIĘ KAŻDE RĘCE DO PRACY. Posadzka, ławki, ołtarze, konfesjonały, chodniki, zakrystia, choinki, składanie żłóbka, otoczenie kościoła. To tylko niektóre z prac do wykonania Jeżeli odpowiecie na zaproszenie, jest szansa na rzetelne wykonanie prac.