1. 4. Niedziela Adwentu OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

2.Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę. Zapraszam na godz. 24:00.

3.Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele godz. 8:30; 11:00; 16:00 podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

4.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. (.16:00..), w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

6.Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia administrator naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.

Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

Prasa. Podziękowania:

Ofiarę na potrzeby kościoła złożyła Zdzisława Ściążko;

Artur Janda i Grzegorz Hajduła pracowali przy odśnieżaniu otoczenia kościoła, parkingu oraz przy plebanii. Pani Halina Gliwińska pracowała przy zmianie obrusów.

Przygotowali świątynię na uroczystość Narodzenia Pańskiego:

Zdybał Jolanta, Kulawik Anna w zastępstwie za Palską Magdalenę, Leśniak Aleksandra, Marek Ewa, Stachura Bożena, Krawczyk Barbara, Kozieł Zdzisława, Mrówka Wanda, Wójcik Anna, Gliwińska Halina, Kulawik Stanisław, Leśniak Zbigniew, Guzik Sławomir, Rosikoń Rafał

Przygotowali Żłóbek

Aneta Żmudka, Krzysztof Żmudka, Patrycja Żmudka, Dorota Kurowska, Ewa Dela, Monika Pacia, Lucjan Płaszewski, Sławomir Guzik, Marek Rudy, Grzegorz Hajduła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: We wtorek, 26 grudnia~ św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu" i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

W środę, 27 grudnia - św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.

W czwartek, 28 grudnia- św. św. Młodziankowie - niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.