CHRZEST PAŃSKI 7 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.
  2. 2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w ,,repertuarze" naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.
  3. 3. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. 4. Kontynuuję odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców: poniedziałek- ul Hutnicza; wtorek i środa - ul Ogrodzieniecka; czwartek- ul Leśna; piątek - ul Grabowska.
  5. 5. Przekazuję dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.
  6. 6. Jeszcze raz przypominam i zapraszam na koncert kolęd uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Olkusza. Niedziela 14 stycznia Msza św.- godz. 16:00.
  7. 7. Msze św. Prasa.