3 marca 2024r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania - dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w niedziele, a w piątek Droga Krzyżowa wspólna dla wszystkich godz.17:00, na którą serdecznie
zapraszam.
Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się (14,15,16 marca...)-Przypominam również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział
w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Zali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu... można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Rekolekcyjna spowiedz 16 marca czyli w sobotę.
3. W najbliższy wtorek dzień imienin ks.abp. Adriana, którego otaczamy serdeczną modlitwą.
4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
5. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo...
6. Msze św. Prasa. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyła: Poskart Wiesława.
Panom: Lucjanowi Płaszewskiemu, Robertowi Jaworskiemu, Krzysztofowi Żmudce i Mariuszowi Kulawikowi za prace przy oświetleniu prezbiterium, a pani Barbarze Kulik za przygotowanie świątyni na kolejny dzień pański. Serdeczne Bóg zapłać.
Uczennica naszej szkoły Zuzia Czapla zdobyła 3 miejsce w konkursie wiedzy biblijnej na szczeblu dekanatu. Gratuluję.
Od dziś możemy składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój wielkanocny..
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W poniedziałek, 4 marca św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.