CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „,śródpościem” albo „półpościem". Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są rozpoczynające się w środę godz.17,00 wielkopostne rekolekcje, A oto ich program (...). Znajdziemy go także w Internecie na parafialnej stronie.
  2. 2. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  3. 3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę..., Matko Kościoła, módl się za nami!
  4. 4. Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej informują: Szczegółowe informacje https://parafia.bydlin.pl/ogloszenia-2/edk/
  5. 5. Składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni .Bardzo proszę o pomoc przy uporządkowaniu otoczenia kościoła i plebani. Zapraszam na godz.9.00 w
  6. 6. Msze św. Prasa. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Grażyna i Jan Stachurscy. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. 6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu...