PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024
1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).
2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie - dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.
3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
- dzieci o godz. (16:00)
- młodzież i  dorosli o godz. (17:00)
4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą / Mszą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję: MARSZ DLA JEZUSA.
6. Msze św. Prasa.
Podziękowanie za pomoc do rekolekcyjnej kuchni: Justyna Białaś, Barbara Kłapcińska, Barbara Kulik, Wiktoria Sowińska, Zofia Rudy, Robert Jaworski. Serdeczne Bóg zapłać, a pozostałym parafianom za udział i wspólną modlitwę.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.