TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 kwietnia 2024r.

1. 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: ,,Powołani do wspólnoty - komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  2. 2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. 3. Apel Przewodniczącego KEP o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych..
  4. https://episkopat.pl/apel-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-o-modlitwe-w-intencji-ochrony-zycia-osob-nienarodzonych
  5. KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI

Abp Tadeusz Wojda SAC

Metropolita Gdański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.

Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

+ Tadeusz Wojda SAC

Arcybiskup Metropolita Gdański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

6. 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 27 kwietnia. Plakat - informacje.
  7. 5. Wielkanocny dzień skupienia dla Służby Zdrowia 27 kwietnia w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła. Plakat- informacje
  8. 6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu...

.

Msze św. Prasa.

Ofiarę na prace parafialne złożyła p. Antonina Sadurska. Serdeczne Bóg zapłać. także dla p. Haliny Gliwińskiej, Barbary Kulik i p. Grzegorza Hajduły za prace na rzecz parafii. Od jutra rozpoczynamy prace związane z malowaniem świątyni. Koszt inwestycji: 328 000 zł.

Zapowiedzi: Piotr Jagła nasz parafianin i Monika Sońta parafia św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie.