Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 kwietnia 2024r.

 1. 1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: ,,Powołani do wspólnoty - komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
 2. 2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
 3. 3. Apel Przewodniczącego KEP o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych..
 4. https://episkopat.pl/apel-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-o-modlitwe-w-intencji-ochrony-zycia-osob-nienarodzonych
 5. KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI

  Abp Tadeusz Wojda SAC

  Metropolita Gdański

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

  O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

  Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

  Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

  W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.

  Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

  + Tadeusz Wojda SAC

  Arcybiskup Metropolita Gdański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 6. 4. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 27 kwietnia. Plakat - informacje.
 7. 5. Wielkanocny dzień skupienia dla Służby Zdrowia 27 kwietnia w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła. Plakat- informacje
 8. 6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu...

.

Msze św. Prasa.

Ofiarę na prace parafialne złożyła p. Antonina Sadurska. Serdeczne Bóg zapłać. także dla p. Haliny Gliwińskiej, Barbary Kulik i p. Grzegorza Hajduły za prace na rzecz parafii. Od jutra rozpoczynamy prace związane z malowaniem świątyni. Koszt inwestycji: 328 000 zł.

Zapowiedzi: Piotr Jagła nasz parafianin i Monika Sońta parafia św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie.