Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 kwietnia 2024r.

  1.  W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2.  We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika

i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

  1.  W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  2.  Za tydzień - w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  3.  Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.
  4.  Już dzisiaj zapraszam na koncert muzyczny zat.,,Witaj Majowa Jutrzenko,, W programie najpiękniejsze modlitwy Maryjne oraz polskie arie i pieśni patriotyczne w wykonaniu; min. ks prof. Pawła Sobierajskiego i Mirelly Malorny Konopna, 3 maja godz. 11,00: absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Katowicach.
  5.  Msze św. Prasa. Podziękowania; Pracowali przy parafii Tadeusz Pruciak, Adrian Suski, Michał Dróżdż, Dawid Klećko, w świątyni Barbara Kulik. Serdeczne Bóg zapłać. Ofiarę na prace w parafii złożyli Maria i Jan Białaś, Wanda Mrówka, Irena Kulawik, Barbara i Mirosław Kulik Serdeczne dzięki.
  6.  Prace porządkowe w świątyni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia - św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską

W czwartek, 25.kwietnia św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

 

Informacja: Rozpoczęliśmy w naszej Świątyni prace malarskie, które potrwają kilka miesięcy. Podczas takich prac jest zawsze wiele niedogodności przede wszystkim dużo kurzu. Odkurzanie, mycie posadzki, ławek wymaga nakładu pracy aby przygotować Świątynię na niedzielną Mszę św. Uwzględniając głosy Parafian, jest konieczność systematycznego sprzątania Kościoła, w każdy piątek po wieczornej Mszy św. Osoby chętne (2-3) proszę o wpisanie się na listę, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W miesiącu maju i czerwcu prosimy o zaangażowanie rodzin z ulicy Pustynnej, placu Partyzantów, Piaskowej, Hutniczej ( do Biedronki) oraz Leśnej. Do dyspozycji sprzątających jest bieżąca woda, mopy, środki czystości. Prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy, niech to będzie wyrazem troski o naszą wspólną, piękną świątynię.