SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2024

1. 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.,
  2. 2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje Warmie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba,
  3. 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz.16,00 w katedrze sosnowieckiej uroczystość kanonicznego objęcia diecezji przez bpa Artura Ważnego.
  4. 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną
  5. 5. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.
  6. 6. Msze św. Prasa.

Ofiarę na prace parafialne złożyli: Kinga i Marcin Czapla, Rafał Żak, Danuta Czapla i Zdzisława Kozieł, Ewelina i Jerzy Piaseccy, Jerzy Dobrek, Zofia i Roman Guzik, Jolanta i Arkadiusz Majcherkiewicz, oraz 2 rodziny anonimowe. Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja - św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca, Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja - św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.