Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

I. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. 

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną

 

3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

 

4. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Swiętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej

 

5. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom. 

6. Msze św. Prasa . 20 maja w święto NMP Matki Kościoła będziemy gościć w parafii ks Bpa Artura Ważnego w ramach zaplanowanych wizyt wszystkich 23 dekanatów naszej diecezji. Spotkanie w każdym z dekanatów składać się będzie z następujących punktów.:Godz. 17:00 spotkanie ze świeckimi, zaangażowanymi w życie parafii, potem Msza Święta pod przewodnictwem bpa Artura z homilią, indywidualne spotkanie z dziekanem, adoracja Najświętszego Sakramentu z uczestnictwem wszystkich księży z dekanatu, u nas także z dekanatu Łazy.,a także wspólne spotkanie kapłańskie na plebanii .Na Mszę Świętą na godz_18:00 zapraszam wszystkich parafian. Przyjmijmy to zaproszenie z wielką radością, aby doświadczyć mocy Słowa Bożego naszego pasterza. Serdeczna zatem prosia o pomoc w porządkowaniu otoczenia kościoła, a także wokół plebanii w każdy dzień i o każdej porze, a w piątek po wieczornej Mszy Swiętej o przygotowanie świątyni. Liczą sie każde ręce. 

 

7. W najbliższą sobotę o godz. 15:00 Msza św. rozpoczynająca Gminny Dzień Strażaka

8. Ogłoszenie ULKS

9. Podziękowanie: Przygotowali świątynię :Agnieszka Dziechciewicz, Barbara Dowmont, Barbar Kulik, Dorota Kwiecień, Urszula Gołąb, Mateusz Płonka, oraz Wiktoria i Wiesław Sowińscy. Serdeczne Bóg zapłać. Wielkie dzięki rodzicom dzieci komunijnych za wykonane prace, wystarczy wspomnieć malowanie ogrodzeń wokół kapliczki, przed plebanią, przy wejściu na teren kościoła, czy wczorajsze sadzenie kwiatów. .Bardzo a bardzo Wam dziękuję za te prace dla dobra parafii Można na Was liczyć. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja - św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie ilkJudasza.

W czwartek św. Andrzej Bobola