Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane przez przeglądarkę na dysku twardym użytkownika w celu ułatwienia poruszania się po witrynie oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Istnieje możliwość zablokowania zapisywania plików cookies poprzez odpowiednią konfigurację przeglądarki internetowej, jednak blokada ta może spowodować niepoprawne działanie niektórych funkcji w serwisie. Brak zmiany ustawień przeglądarki internetowej na blokowanie zapisu cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.  Więcej o "cookies"
 

Witaj, Majowa Jutrzenko!

3 maja zapisał się w historii Polski jako wyjątkowo ważny dzień- uchwalenia pierwszej konstytucji, drugiej na świecie, a pierwszej w Europie. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia i dążyła do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczpospolitej.

Dnia 3 maja 2024 obchodziliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji.   Z tej okazji dzięki staraniom ks. kan. Marka Szeląga w naszym parafialnym Wieczerniku uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, którą celebrował i kazanie wygłosił ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu zatytułowanego: „Witaj, Majowa Jutrzenko” w tym najpiękniejszych modlitw Maryjnych oraz polskich arii i pieśni patriotycznych. Była to niezwykła uczta duchowa, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

Wykonawcami koncertu byli studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika Radecka- sopran

Michał Ryguła-tenor

Ks. dr hab. Paweł Sobierajski-baryton, konferansjer

Mirella Malorny- Konopka- pianistka

                                                                                                                                                                                                M.P.