Nocne czuwanie na Jasnej Górze.

alt

Dziś Tobie o Królowo, swe serca poświęcamy,

o przyjmij je na nowo, pokornie Cię błagamy…”

alt

W sobotni, styczniowy wieczór 11 Stycznia o godz. 18.00 grupa 34 osób z parafii udała na Jasną Górę na czuwanie nocne mieszkańców arch. częstochowskiej, łódzkiej i diec. Sosnowieckiej.

Czuwania te odbywają się już od wielu lat, z dnia 11 na 12 każdego miesiąca przed Cudownym Obrazem Matki Bożej i gromadzą zwykle kilka tysięcy wiernych. Nocna, comiesięczna modlitwa na Jasnej Górze była inicjatywą śp. biskupa Stefana Bareły. W ten miesiąc poświęcony Nowonarodzonemu Jezusowi, także i nasza parafia pragnęła włączyć się do wspólnej modlitwy. Modlitwa nocą, jest naśladowaniem modlitwy Pana Jezusa, który nieraz całą noc spędzał na modlitwie (Łk 6,12-13). Jest też nawiązaniem do czuwania Maryi z Józefem przy swoim nowonarodzonym Dziecięciu. Radość gośćiła w sercach ponieaż mogliśmy zobaczyć Szopkę, która przyciąga swoim widokiem pielgrzymów z kranców Polski.

O północy w kaplicy Matki Bożej została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. bp. Antoni Długosz, który podzielił się refleksją na temat Chrztu Pańskiego Po Mszy Świętej, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Nastepnie udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.

Bardzo dziękuje za wspólną modlitwę i wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu.

dk. Ireneusz