Przewielebny Księże Proboszczu,

niebawem, w wigilijny wieczór na świątecznych stołach już po raz dwudziesty zajaśnieją świece Caritas. Ponownie zostanie odczytana Ewangelia o narodzinach Chrystusa jako Światłości oświecającej ludzkie serca. Przed przełamaniem się opłatkiem, ktoś z domowników zapali świecę ustawioną przy talerzu dla wyjątkowego gościa, aby - zgodnie z tegorocznym hasłem - rozjaśnić dzieciom przyszłość. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie kontynuowane, a dobro będzie pomnażane.
Dwadzieścia lat to całe pokolenie. To czas, w którym zostało rozprowadzonych wiele milionów świec, a fundusze zgromadzone w ten sposób pozwoliły na udzielanie w tych latach konkretnej pomocy setkom tysięcy dzieci. Coraz częściej przy jednym stole zasiadają ci, którzy składając ofiary za świece pomagali potrzebującym oraz ci, którzy tę pomoc otrzymywali. Dzięki temu, Wigilijne Dzieło stało się prawdziwą szkoła chrześcijańskiego miłosierdzia i na stałe wpisało się w polską tradycję bożonarodzeniową.
Dwudziestolecie to okazja do podsumowań, ale także do podziękowań. Proszę zatem o przyjęcie jubileuszowej świecy Wigilijnego Dzieła z wyrazami szczerej wdzięczności za zaangażowanie Księdza Proboszcza i Księży Współpracowników. Tymi podziękowaniami obejmuję także Parafialny Zespół Caritas i wszystkich parafian, którzy swoją ofiarnością budują łańcuch dobrych i hojnych serc. Wyrażam wdzięczność w imieniu Caritas, a zarazem w imieniu każdego z dzieci, które doświadczyło pomocy. Proszę o przekazanie serdecznych podziękowań całej Rodzinie parafialnej .
Na Święta Bożego Narodzenia Księdzu Proboszczowi i Wspólnocie Parafialnej życzę obfitych darów duchowych Zbawiciela, radości i pokoju. Niech płomień wigilijnej świecy nadal będzie znakiem spełniającego się w całej Polsce wielkiego dzieła miłości bliźniego.

Z kapłańskim błogosławieństwem i modlitwą
Z należnym szacunkiem
Ks Marian Subocz Dyrektor Caritas Polska