EYANGELII GAUDIUM
• Rewolucja papieża Franciszka - pełny tekst adhortacji „Evangelii gaudium"
Adhortacja papieża Franciszka to momentami dramatyczne wezwanie do duchowego przebudzenia wierzących, duchownych i świeckich. To - jak pisze ks. Tomasz Jaklewicz - „śmiały projekt Kościoła, który nie koncentruje się na sobie, ale wychodzi z nowym ewangelicznym entuzjazmem do świata".

PONADTO W „GOŚCIU":
• opowieść o twórcy pierwszej publicznej szkoły podstawowej w Europie - św. Józefie Kalasancjuszu, w drugiej część adwentowego cyklu;
• czy demonstracje i rewolucyjny nastrój zmienią Ukrainę - fotorelacja dziennikarzy „Gościa" z Kijowa