W najnowszej "Niedzieli" polecamy wywiad z abp. Wacławem Depo, który tak przedstawia duszpasterską kontynuację Roku Wiary w archidiecezji częstochowskiej: – Przypomnę krótki fragment wiersza ks. Jana Twardowskiego: "Pochwalono chrześcijaństwo, że tak długo rosło (...) a ono wspięło się Matce Bożej na kolana i powiedziało, że tak na dobre jeszcze się nie zaczęło". Ten wiersz dobrze pokazuje naszą drogę. Bo my jesteśmy ciągle w drodze, nie tylko jako pielgrzymi – "homo viator," ale jesteśmy w drodze zawierzenia Bogu do końca i we wszystkim. Apb Depo ogłosił w archidiecezji częstochowskiej Rok Zawierzenia. Rodziny, parafie i inne wspólnoty otrzymały księgi zawierzenia, które po wypełnieniu zostaną złożone na Ołtarzu Ojczyzny na Jasnej Górze tuż przed kanonizacją Jana Pawła II.

W tygodniku znajdziemy też materiał poświęcony 60. rocznicy oddania się przez Prymasa Wyszyńskiego w całkowitą niewolę Maryi. Wezwanie do takiego aktu kard. Wyszyński ponawiał wielokrotnie dzieląc się z innymi tajemnicą swego serca – doświadczeniem głębokiego związku z Maryją.

Polecamy także tekst o drugim życiu "Kazań sejmowych" ks. Piotra Skargi, które wydawnictwo Biały Kruk wydało przekładając z języka staropolskiego na współczesny. Promocja nowego wydania kazań ks. Skargi odbyła się w Sejmie RP. Tygodnik przybliża także książkę "Cud w Sewilli. Sewilskie malarstwo siedemnastego wieku", autorstwa ks. prof. Andrzeja Witko, jedynego w Polsce badacza sztuki hiszpańskiej, docenionego przez światowych znawców. Wydawnictwo określono mianem "jednej z najważniejszych pozycji dotyczących kultury hiszpańskiej, jaka powstała w ostatnich dekadach".

Tygodnik przybliża także prace nad filmem "Smoleńsk" Antoniego Krauze oraz porusza problem komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia i przedświątecznej gorączki w centrach handlowych.