W związku z patronalnym świętem dziennikarzy abp Wacław Depo skierował orędzie do ludzi mediów. Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP przypomina o odpowiedzialności za prawdę i wartości. -

Jeśli w jakimś miejscu redakcyjnym panuje ideologia relatywizmu prawdy i etyki, to zawodowym obowiązkiem prawdziwego dziennikarza jest podanie nie tylko stanowiska zgodnego z właściwą wizją świata, ale także motywów i racji osób wierzących, które uznają normy moralne za wartość obiektywną. Kościół, rozpoznając znaki czasu, ma obowiązek reagować na przekaz, którego celem jest wypieranie hierarchii wartości związanych z Chrystusem i tym samym wprowadzanie zamętu do zrozumienia sensu życia – pisze abp Wacław Depo.

Ponadto w pierwszą rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa jego dawny sekretarz i kapelan – ks. Krzysztof Pawlina wspomina Księdza Prymasa jako człowieka bardzo pracowitego, dokładnego. Był to „humanista, który rozumiał historię Polski i naprawdę kochał literaturę polską. Ksiądz pilnujący regularności życia, żyjący stałym rytmem Kościoła – co znajdowało odzwierciedlenie także w notatkach. Ksiądz Prymas miał świadomość, że poprzez bieżące wydarzenia tworzy się historia Kościoła, stąd niemal wszystko zapisywał. Dzisiaj widzę, jak bardzo czuł się odpowiedzialny za Kościół – mówi ks. Pawlina.

Polecamy także materiał o słudze Bożym Jerzym Ciesielskim, którego heroiczność cnót papież Franciszek uznał w grudniu 2013 roku a także publikacje dotyczące Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz wizyty duszpasterskiej.