W najnowszej "Niedzieli" dodatek specjalny – "Różaniec za Ojczyznę". Jego ideę wyjaśnia tytuł artykułu wstępnego redaktora naczelnego: "Ocalmy Ojczyznę, odmawiając Różaniec". - Dlaczego apelujemy, by cała Polska zaczęła odmawiać Różaniec za Ojczyznę? – pyta autor. -

Bo chcemy przypomnieć, że człowiek powinien się modlić, by w tym rozmodleniu widział ocalenie dla siebie i dla kraju. Nie ocalą nas ani ONZ, ani Unia Europejska, ani wielkie Niemcy i Rosja. Ludzie myślą, że wystarczą eskadry samolotów, albo broń atomowa. A okazuje się, że potężna Ameryka nie umie sobie poradzić z mrozem i śniegiem. Ocalić nas może tylko sam Bóg, wielka Jego moc i Święta Boża Opatrzność. Trzeba więc wracać do Boga. Trzeba naszej Ojczyźnie powiedzieć: Polsko, wróć do Boga! Tym, którzy bluźnią mówić: Nawróćcie się i wracajcie do Boga!

W tygodniku przybliżona jest także wizyta Ad limina apostolorum, jaką odbywają teraz polscy biskupi w Watykanie, a także idea życia klauzurowego, w związku z obchodzonym 2 lutego Dniem Życia Konsekrowanego. – To oczywiste, że krata kojarzy nam się z pozbawianiem wolności. Natomiast nasza krata jest po to, byśmy uwolniły się od tego, co przeszkadza nam być prawdziwie wolnymi – mówi w artykule s. Weronika Sowulewska, przełożona kamedułek w Złoczewie

Z kolei ks. prof. Jan Machniak przypomina w wywiadzie dla "Niedzieli", że proces beatyfikacyjny sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – profesora Politechniki Krakowskiej i inżyniera wynalazcy w dziedzinie betonów sprężonych – toczy się od lat 90. ubiegłego wieku. Sługa Boży Jerzy należał do pierwszych studentów ks. Karola Wojtyły w duszpasterstwie akademickim przy kościele św. Floriana w Krakowie. W grudniu 2013 r. papież Franciszek ogłosił dekret o heroiczności cnót Jerzego Ciesielskiego, co znaczenie przybliża dzień beatyfikacji.

Ponadto materiał o gazie łupkowym, pracy w spółdzielniach socjalnych jako alternatywie dla klasycznego zatrudnienia i eksperymencie resocjalizacyjnym w radomskim więzieniu, w którym część osadzonych podjęło studia.