Z wielką radością zareagowałem, gdy zgłosiła się do mnie osoba, dla której przyszłość młodzieży w naszej Ojczyźnie a szczególnie w naszej parafii, jest nie obojętna. Zaproponowaliśmy kilka rozwiązań, które pomogą młodym w trudnych chwilach i wyborach w życiu: Modlitwa za ludzi młodych, Niedzielna Eucharystia dla młodych o godz. 16.00, a po niej krótkie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, propozycje wyjazdy do teatru, czy do kina. Jedną z tych dróg dotarcia do młodych są także słowa, z którymi pragnie się podzielić jedna z parafianek. Internet jest jednym z narzędziem nowej ewangelizacji, dlatego życzę wielu czytelników i nawróceń. Odwiedzających stronę zapraszam do lektury:

Młodość jest czasem, w którym decyduje się o przyszłości. Los młodych zależy głównie od postawy ich rodziców. Los nastolatków w znacznym stopniu zaczyna zależeć od nich samych, zwłaszcza od więzi, na jakie się decydują, oraz od wartości, którymi się kierują, na co dzień.

O młodych troszczą się rodzice, wychowawcy, księża, katecheci, rodzina. Ale czy młodzież troszczy się sama o siebie? Osiągnięcie pełnoletności nie oznacza jednak osiągnięcia dojrzałości. Właśnie, dlatego nie mało takich ludzi, którzy przegrywają swoje życie. Niektórzy z nich setki razy powtarzają te same błędy, zadając coraz większe cierpienie sobie i bliźnim. Nie wyciągając wniosków przeszłości i tworzą swoją teraźniejszość.

Jan Paweł II doceniając podstawy środowisk wychowawczych zwracał się do młodzieży: „Wy jesteście odpowiedzialni za siebie”. Co więc robić, aby umieć zagospodarować mądrze czas młodości?

Kształtowanie osobowości jest procesem dynamicznym. Oddziałuje na świat. Co więc robić, aby ukształtowana osobowość nie podlegała niekorzystnym zmianą lub wpływom?

Jak żyć, aby młodość była wartościowa? Gdzie szukać młodości pięknej, mądrej, szlachetnej?

Chodzi, przecież o to, aby wygrywać młodość, bo od młodości zależy kształt całego życia.

Podstawowe wartości, którymi powinien kierować się człowiek młody:

- budowanie życia na Ewangelii

- droga do wiary dojrzałej

- miejsce łaski Bożej w życiu duchowym

- formowanie sumienia

- tworzenie pięknych przyjaźni

- odpowiedzialne szukanie szczęścia

Niech słowa św. Pawła przypominają nam prawdę życia dnia codziennego:

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść (1 Kor 6,12)