"Niedziela" towarzyszy polskim biskupom podczas wizyty "Ad limina apostolorum", przekazując na swoich łamach i na gorąco w internecie relacje z audiencji u papieża Franciszka oraz z wizyt w urzędach watykańskich, a przede wszystkim spotkań modlitewnych przy grobach Apostołów i w rzymskich bazylikach. Pierwsze dni wizyty "Ad limina" podsumowuje w "Niedzieli" ks. Ireneusz Skubiś. Pisze, że biskupi są przyjmowani przez papieża Franciszka w duchu wdzięczności Kościoła powszechnego za Kościół w Polsce oraz za świętego polskiego papieża Jana Pawła II.

Spotkania młodych nad Lednicą wspomina z kolei w "Niedzieli" o. Jan Góra OP. Zainaugurował je Jan Paweł II nalotem w helikopterze 2 czerwca 1997 r. i symbolicznie w ten sposób przeprowadził młodych w nowe tysiąclecie. Istotą spotkań lednickich od samego początku jest metafizyczny akt wyboru Chrystusa, w nawiązaniu do wyboru Chrystusa przez Mieszka I w 966 r., podczas przyjęcia chrztu. Lednica ma już 18 lat, a jej twórca o. Jan Góra obchodzi w tym roku 40-lecie kapłaństwa. Lidia Dudkiewicz w artykule " Z ojcem Górą na koronę świata" pisze, że scenariusz swojego życia, jako ojca młodzieży, znalazł on po przeczytaniu "Promieniowania ojcostwa" Karola Wojtyły. O. Góra mówi o sobie, iż choruje na nieuleczalną chorobę papieską.

W przededniu pierwszej rocznicy rezygnacji Benedykta XVI z urzędu papieskiego tygodnik przypomina też postać poprzedniego papieża. Ponadto tekst przypominający, że nie tylko Kościół w Polsce protestuje przeciwko gender, wywiad z Anną Zalewską o odnawialnych źródłach energii oraz materiał na temat Walentynek, zakochania i prawdziwej Miłości.