"Niedziela" przybliża sylwetki nowych kardynałów. Można podzielić ich na trzy grupy: arcybiskupi stojący na czele ważnych dykasterii Kurii Rzymskiej i Synodu Biskupów, biskupi diecezjalni z różnych stron świata oraz arcybiskupi seniorzy szczególnie zasłużeni dla Kościoła.

Z wykazu nowych purpuratów widać wyraźnie, że Papież przykłada wielką wagę do misji duszpasterzy stojących na czele diecezji, gdyż aż 12 z nich zostanie kardynałami. Jak przyznał o. Lombardi, szef watykańskiego Biura Prasowego, w wyborze nowych kardynałów papież Franciszek zwracał szczególną uwagę na kraje ubogie, o czym świadczy wybór kardynała z Burkina Faso i z Haitii (aż dwóch), w tym archidiecezje, które tradycyjnie nigdy nie miały arcybiskupów kardynałów, jak Cotabato na filipińskiej wyspie Mindanao.

Ponadto w tygodniku możemy przeczytać wywiad z Lidią Kochanowicz z fundacji Lux Veritatis o drodze telewizji Trwam do miejsca na multipleksie oraz z abp. Markiem Jędraszewskim o współczesnych zagrożeniach kulturowych. "Niedziela" publikuje też list – testament zmarłego niedawno ks. Józefa Wójcika, a także w roku El Greca prezentuje "Ekstazę św. Franciszka" - jedyne w Polsce dzieło tego artysty, które przybliża dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Koneserów sztuki ucieszy także zapewne artykuł o Galerii Sztuki Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Tygodnik przybliża także najnowszą publikację wydawnictwa Biały Kruk - "Dyktatura gender". W specjalnym wywiadzie z proboszczem parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Soczi przybliża także duszpasterstwo olimpijskie.