TYGODNIK KATOLICKI

Zapraszamy do lektury „Niedzieli” nr 11 na 16 marca 2014 r. Proponujemy m. in. artykuły:

Moje życie przy świętym - Benedykt XVI przerwał milczenie

Papież emeryt spośród wielu dziennikarzy z całego świata starających się o wywiad z nim wybrał rzymskiego korespondenta „Niedzieli” Włodzimierza Rędziocha i ofiarował wielki dar na kanonizację Jana Pawła II. Opowiedział o latach spędzonych w Watykanie u boku świętego Papieża Polaka.

Kościół, papież i „reformatorzy”

Papież Franciszek ceni sobie ubóstwo i zwyczajność, przemawia konkretnym obrazem i przekonuje przykładem, swoją postawą zadziwiał jeszcze wtedy, gdy był biskupem i kardynałem w Argentynie - pisze ks. Ireneusz Skubis.

W perspektywie Krzyża

Dobiega końca druga kadencja przewodniczenia Konferencji Episkopatu Polski przez abp. Józefa Michalika. Obecny przewodniczący jest pierwszym, który przejął tę misję z wyboru, po prymasach Polski. Podsumowanie tego okresu przygotował bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Trzymać się Różańca

Jan Pospieszalski radzi, by nie ruszać się z domu bez różańca, który jest jak lina ratunkowa dla alpinisty, rzucona nad przepaścią. Wywiad ze znanym muzykiem i publicystą przeprowadziła Lidia Dudkiewicz.

Pasja”. Apokryf czy Boże objawienie?

Za tydzień, z kolejnym numerem „Niedzieli”, trafi do Czytelników książka „Pasja” według bł. Anny Katarzyny Emmerich, niemieckiej mistyczki z XIX wieku.