go5b07-1

Dzisiaj w "Gościu Niedzielnym"

go5b07-2

■ poruszająca rozmowa z położną z rzeszowskiego szpitala Pro-Familia, która odmówiła asystowania przy zabijaniu nienarodzonych dzieci, a teraz walczy o praktyczną realizację zapisu o klauzuli sumienia pracowników medycznych.

PONADTO W „GOŚCIU":

■ dlaczego Jan Paweł II pojechał do Azerbejdżanu, gdzie w całym kraju żyło tylko 120 katolików?

■ płyta z programem do rozliczenia podatku PIT z możliwością przekazania 1% podatku

Nieziemskie

przyciąganie

ODLICZAMY DNI DO KANONIZACJI

go5b07-3

Dowiedz się. kiedy w Twojej parafii/szkole są rekolekcje

dla Fundacji Świętego Mikołaja.

W NAJNOWSZYM "MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM":

■ magnes na lodówkę z kalendarzem i zadaniami, z którym łatwiej odliczać dni do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

WPROWADZENIE DO LITURGII

W drugą niedzielę Wielkiego Postu usłyszmy zachętę do wytrwania w trudach podejmowanych po to, aby żyć w zgodzie z Ewangelią. W scenie Przemienienia Jezus Chrystus odkrywa dziś przed nami prawdę o tym, że jest prawdziwym Bogiem. Zapewnia też każdego z nas, że nie trzeba się Go lękać. Z odwagą zaprośmy Jezusa do naszego życia, aby pomagał nam stawać się lepszymi dla drugiego człowieka.

KOLEKTA

Boże, Ty nam nakazałeś słuchać Twojego umiłowanego Syna, t ożywiaj naszą wiarę swoim słowem, * abyśmy odzyskawszy czystość duszy, mogli się cieszyć oglądaniem Twojej chwały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, t który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA WIERNYCH

Jako jedna rodzina Kościoła otwórzmy nasze serca, aby Duch Święty w czasie Wielkiego Postu przemieniał je, i wspólnie wołajmy:

1. Módlmy się za papieża Franciszka, aby był świadkiem Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

2. Módlmy się za misjonarzy, aby zawsze odczuwali wsparcie i pomoc ze strony Kościoła, który wysyła ich na krańce świata do głoszenia Ewangelii.

3. Módlmy się o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

4. Módlmy się za zmarłych, aby modlitwa i post całego Kościoła wyjednały im łaskę życia wiecznego.

5. Módlmy się za nas samych, abyśmy potrafili pokazać wdzięczność Bogu za Jego miłosierdzie względem nas.

Boże, pełen łaskawości, wspieraj nas w czasie wielkopostnej pracy nad sobą i racz wysłuchać naszych modlitw. Przez Chrystusa, Pana naszego.

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przyjąwszy Najświętszy Sakrament składamy Tobie dziękczynienie t za to, że nam, pielgrzymującym na ziemi, * już teraz pozwalasz uczestniczyć w życiu wiecznym. Przez Chrystusa, Pana naszego.

AMEN