Cały świat czekał na ten dzień. 27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek ogłosił świętymi dwóch papieży naszych czasów. Była to niespotykana wcześniej w dziejach uroczystość z udziałem czterech papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII, wyniesionych do chwały ołtarzy, oraz papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta XVI – czytamy w "Niedzieli", która zamieszcza ponadto orędzie papieża Franciszka skierowane do narodu polskiego przed kanonizacją, kazanie wygłoszone podczas Mszy św. św. kanonizacyjnej oraz reportaż Artura Stelmasiaka z pielgrzymowania pociągiem na kanonizację. W tygodniku znajdziemy także wywiady z s. Marie Simon-Pierre Normand oraz z Floribeth Morą Díaz, których cudowne uzdrowienia otwarły drogę do beatyfikacji i kanonizacji Papieża-Polaka. Swoje refleksje o pontyfikacie przedstawia w wywiadzie także abp Józef Michalik zaś o kanonizacyjnej ikonie opowiada polska karmelitanka pracująca w Islandii – s. Agnieszka od Bogurodzicy OCD.

W "Niedzieli" znajdziemy także sylwetkę wyjątkowej kobiety – Marii Okońskiej, najbliższej współpracowniczki kard. Stefana Wyszyńskiego.

Kard. Stefan Wyszyński wyprowadził nas z niewoli, jak Mojżesz naród wybrany z Egiptu, zaś Jan Paweł II wprowadził nas do ziemi wolności – pisze o. Jan Pach w artykule wydrukowanym z okazji przypadającej 3 maja uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Artykuł wskazuje zasługi uformowanych przez Jasnogórską Matkę i Królową Narodu polskiego opatrznościowych i świętych pasterzy, którzy uratowali Kościół w Polsce oraz naród przed nawałnicą komunizmu i przed stylem życia, jakby Boga nie było. Kard. Wyszyński i kard. Wojtyła poprowadzili Kościół w Polsce maryjną drogą.

"Doświadczenia przeszłości uczą nas, w kim szukać oparcia, kto jest tym największym sprzymierzeńcem Kościoła i Narodu. To, co się nawiązało między Matką Bożą, Matką Kościoła, Królową Polski a Kościołem i Narodem w Polsce, jest swego rodzaju przymierzem" – to słowa Jana Pawła II, wypowiedziane do biskupów polskich przybyłych w styczniu 1993 r. do Rzymu z wizytą "Ad limina Apostolorum". Słowa te przypomina autor artykułu.