Przez cały maj w parafiach naszej diecezji będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórkę prowadzi Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" pomagające wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przekazane na projekty edukacyjne w Afryce. "Oczyść dom i świat z elektrośmieci i daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata!" – zachęcają organizatorzy.

Sprzęt mogą przekazywać osoby prywatne jak i firmy, urzędy, szkoły i instytucje (otrzymując wymaganą Kartę Przekazania Odpadu). Wystarczy dostarczyć go na miejsce zbiórki – przy kościele lub plebanii (szczegółowe informacje w poszczególnych parafiach).

W ramach akcji można przekazać m.in. zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory i tym podobne produkty, których nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników.

W parafii zbiórka odbędzie się:

Piątek 16 maja godz. 10.00 Par. Chechło,

Parafia pw. Narodzenia NMP ( parking przed kościołem)