gosc NR 20

NR 20 • 18.05.2014

w „Gościu Niedzielnym"

Za tydzień odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na stronach dodatków diecezjalnych kandydatom sześciu partii zadaliśmy pytania dotyczące obrony życia i małżeństwa.

W niedzielę 25 maja wybierzemy 51 osób, które będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Od nas zależy, jak będzie brzmiał polski głos w Brukseli. Dlatego na stronach dodatków diecezjalnych kandydatom największych partii zadaliśmy dwa pytania: Czy jest Pani/Pan za całkowitą ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?; Czy dla Pana/Pani małżeństwo to tylko i wyłącznie związek kobiety i mężczyzny? Mamy nadzieję, że odpowiedzi pomogą czytelnikom w dokonaniu odpowiedzialnych wyborów.

PONADTO W „GOŚCIU":

■ adhortacja Jana Pawła I I „ Fam iliari s consorti o" —wciąż aktualne nauczanie o małżeństwie i rodzinie
■ program imprez odbywających się w ramach VII Metropolitalnego Święta Rodziny

gosc malyW NAJNOWSZYM „MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM":
■ rybka — znak przynależności do Jezusa — do naklejenia na przykład na rower, komórkę czy tablet.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

WPROWADZENIE DO LITURGII

Jedyną drogą, prawdą i życiem jest dla nas Jezus Chrystus. Zbawiciel przypomina nam dziś, że tylko pójście za Nim doprowadzi nas do spotkania z Bogiem Ojcem. Prośmy w czasie tej Mszy św. o umocnienie naszej wiary w Syna Bożego, który wskazuje nam drogę do Ojca.

KOLEKTA

Boże, Ty nam zesłałeś Zbawiciela i uczyniłeś nas swoimi przybranymi dziećmi. t Wejrzyj łaskawie na wierzących w Chrystusa * i obdarz ich prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, t który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

MODLITWA WIERNYCH

Pan Bóg chce, aby nasze życie przynosiło zawsze dobre owoce. Dlatego z odwagą skierujmy do Niego nasze błagania.

1. Módlmy się za Kościół święty, aby niestrudzenie głosił Dobrą Nowinę na całym świecie.
2. Módlmy się o pokój na całym świecie, a szczególnie na Ukrainie.
3. Módlmysię za rządzących narodami, abypromowali inicjatywy chroniące i umacniające rolę rodziny.
4. Módlmy się za nasze rodziny, aby panowały w nich pokój, szacunek i wzajemna miłość.
5. Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin, aby Pan Bóg dopuścił ich do błogosławionej rzeszy zbawionych. 6. Módlmy się za nas samych, aby w naszych sercach zawsze było pragnienie życia dla Boga i bliźniego.

Miłosierny Boże; Ty pragniesz, aby nasze życie było całkowicie Tobie oddane. Prosimy Cię, wysłuchaj naszych modlitw i spraw, byśmy widzieli owoce naszego dobrego postępowania. Przez Chrystusa, Pana naszego.

MODLITWA PO KOMUNII

Boże, nasz Ojcze, przybądź z pomocą swojemu ludowi, który nakarmiłeś Najświętszym Sakramentem. * Spraw, aby porzucił dawne nałogi i prowadził nowe życie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

AMEN