TYGODNIK KATOLICKI

Zapraszamy do lektury „Niedzieli" nr 22 na 1 czerwca 2014 r. Proponujemy m.in. artykuły:

Papieski wiatr

Abp Wacław Depo jest doskonałym znawcą nie tylko nauczania św. Jana Pawła II, ale także jego poezji. Z okazji kanonizacji Papieża Polaka obdarował nas wyjątkową książką pt. „Papieski wiatr", zawierającą drogowskazy pokazujące drogę ku świętości.

Miarą cywilizacji jest stosunek do życia

Jan Paweł II mówił, że chciałby być zapamiętany jako papież rodziny. Znany historyk Kościoła i pisarz Grzegorz Polak przedstawia nauczanie świętego Papieża uważanego za patrona rodzin.

Pewnie modli się za nasz naród

Abp. Bolesław Pylak wywiadzie dla redaktora naczelnego „Niedzieli" ks. Ireneusza Skubisia wspomina kard. Stefana Wyszyńskiego i jego szczególne związki z diecezją lubelską, której był biskupem.

Święty na każdy czas

Po śmierci św. Jana z Dukli nie krzyczano co prawda: „Santo subito", ale już wtedy panowało powszechne przekonanie o jego świętości. „Niedziela" przypomina postać średniowiecznego zakonnika, który urodził się dokładnie 600 lat temu.

W „Niedzieli Młodych":
* Dziecięctwo — nie dziecinność, czyli jak odnaleźć w Bogu najtroskliwszego Tatę.

* O trzech stopniach wdzięczności — sprawdź, czy potrafisz dziękować.

* Tak publicznie — wstydzisz się wiary czy szukasz okazji, by ją wyrazić?