W niedzielę, 27 lipca liturgię mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele uświetni swoją obecnością i śpiewem afrykański chór „Claret Gospel". Przybywają do Chechła na zaproszenie Stowarzyszenia Polska Sahara. Ich obecność w naszej parafii, udział

w nabożeństwie oraz popołudniowy koncert na Dąbrówce są elementem programu tegorocznej edycji dorocznej imprezy promocyjno-międzykulturowej zatytułowanej „Pustynne Miraże".

„Cleret Gospel" to 10-osobowa afrykańska grupa ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej prowadzona w ramach Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów w rejonie Afryki równikowej. W trakcie ich występów można posłuchać i zobaczyć jak śpiewem, tańcem i grą na bębnach modli się Afryka, ale również poznać etniczne pieśni i tańce oraz stroje z rejonu Afryki równikowej, RPA, Mali i Senegalu. Fundusze zbierane przez młodych Afrykańczyków podczas ich charytatywnych koncertów w Polsce przeznaczone są na budowę kolejnych studni w ośrodkach misyjnych, utrzymanie sierocińca oraz edukację dzieci i młodzieży prowadzoną na Wybrzeżu Kości Słoniowej przez Polską Prowincję Misjonarzy Klaretynów. Po koncercie na zakończenie mszy, w którym kilka pieśni gościnnie zaśpiewa z nimi nasza Klaudia Kulawik, będzie można również zakupić przywiezione przez egzotycznych gości dewocjonalia i pamiątki z Afryki oraz płyty z muzyką sakralną ich zespołu.