Umiłowani Bracia i Siostry ! Drodzy Rolnicy !

Dobiegają końca żniwa i jak co roku, również w roku kanonizacji naszego Rodaka Jana Pawła II, pragniemy podziękować Bogu i utrudzonym Rolnikom za zebrane plony. To właśnie święty Jan Paweł II w encyklice o pracy ludzkiej i w wielu innych homiliach podkreślał wielkość i godność pracy rolnika, który „ziemię otrzymaną w darze od Boga czyni sobie poddaną i potwierdza
swoje panowanie w widzialnym świecie".

Tegoroczne Dożynki w wymiarze diecezjalnym odbędą się w Dąbrowie Górniczej dnia 07 września.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan a w sposób szczególny rolników, ogrodników, działkowiczów, pszczelarzy, Koła Gospodyń Wiejskich i tych wszystkich, którzy kochają polską ziemię - wraz z Duszpasterzami.

Dziękczynna Msza św. za zbiory koncelebrowana przeze mnie i księży rozpocznie się w bazylice NMP Anielskiej o godzinie 14.00.

Druga część uroczystości będzie miała miejsce w parku miejskim im. Hallera około godziny 15.30. Bardzo proszę, aby każdy dekanat przygotował dar ofiarny, który zostanie poniesiony w procesji jako wyraz solidarności z potrzebującymi a parafie z tradycjami rolniczymi zapraszam do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Najpiękniejsze wieńce zostaną nagrodzone a dla wszystkich uczestników dożynek przewidziano wiele atrakcji kulturalnych oraz kulinarnych.

Sosnowiec, 31. o8.2014 r.