TYGODNIK K ATOLICKI

Zapraszamy do lektury „Niedzieli" nr 35 na 31 sierpnia 2014 r.
Proponujemy m.in. artykuły:

Resortowy elementarz
Ani nauczyciele, ani rodzice nie nadążają już za zmianami w systemie edukacji, które są nieprzemyślane, odbywają się bez
konsultacji ze środowiskiem eksperckim, stawiają wszystko na głowie i przyczyniają się do obniżania poziomu wiedzy uczniów.
Poważnym problemem stało się m. in. narzucenie podstawówkom pod pistoletem długu elementarza, w którym znaleziono już poważne błędy.

Wojna i pamięć
Ilu z dzisiejszych mieszkańców Polski przyjmuje historię polskiego bohaterstwa w obronie Ojczyzny jako własną historię, taką, w której czuje się zadomowiony i przez to poczucie zadomowienia zobowiązany: do jej obrony, do wierności, do pamięci? Ilu jest
wyznawcami tezy „polskość to nienormalność"? — zastanawia się na łamach „Niedzieli" prof. Andrzej Nowak.

„Święty w garniturze"
Robert Schuman — jeden z ojców Kościoła — był politykiem o szczególnych zasługach dla budowania powojennego ładu
w Europie. Dziś trzeba sięgnąć do jego dokonań i wizji Europy zjednoczonej na fundamencie chrześcijaństwa.

W „Niedzieli Młodych":

* Życiowy reset — czy i po co stworzyć nową historię swojego życia
* Co po resecie? — czyli jak zacząć od nowa
* Nie piję i żyję — jednak można żyć bez używek