13 Października , podczas pierwszego Nabożeństwa Fatimskiego zaprosiliśmy Najświętszą Maryję, Matkę Fatimską do naszych rodzin i naszej parafii.

W ramach pieknej wieczornej liturgii uczestniczyliśmy w liturgii Słowa Bożego, włączaliśmy sie w różaniec Fatimski, pieśni ku czci Matki Bożej i przyjęliśmy Pana Jezusa w komunii świętej. Poprzez uniesienie zapalonych świec i śpiew Ave Maryja pozdrawialiśmy Matkę Najświętszą prosząc o pokój na świecie, wynagradzając obelgi przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Prosimy aby Matka Najświętsza wzięła nas pod Swą obronę, abyśmy nigdy nie zapomnieli o tym, że mamy komu dziękować i kogo prosić o przebaczenie. Nabożeństwo Fatimskie wprowadzamy w naszej parafii odpowiadając na prośbę Matki Bożej z 13.10.1917 roku skierowaną w portugalskiej Fatimie.

W tym dniu Matka Najświętsza przekazała w szóstym objawieniu, za pośrednictwem s. Łucji:

„Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”. […] Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec.”

Kolejne nabożeństwo Fatimskie 13.05.2015 roku.